Minihádzaná Modra

 

Ešte pred jarnými prázdninami sa uskutočnil štvrtý a posledný turnaj v minihádzanej pod záštitou BKZHá. Tentokrát nemuseli  hádzanári Slovana Modra  nikam cestovať, pretože sa minihádzanárske zápasy odohrali v našej športovej hale v Modre. V prvom rade si veľkú pochvalu zaslúžia starší žiaci a dorastenci nášho klubu  bez ktorých by organizácia tohto turnaja bola len ťažko možná. Štvrtok 22.2.2018 sa bez mála tri stovky detí stretlo na našej palubovke aby dopísali poslednú kapitolu minihádzanárských turnajov. Išlo o veľa, pretože každý bod sa počítal do celkového súčtu a mohol rozhodnúť o víťazoch a porazených. Samozrejme Slovan Modra mal v oboch kategóriach svoje želiezka v ohni v podobe družstiev, ktoré bojovali do posledných chvíľ o celkové prvenstvo.

 

Začnime teda kategóriou detí narodených v roku 2009 a mladších. V tejto sme mali dve družstvá chlapcov s našej prípravky (Slovan Modra „A“, Slovan Modra „B“) a jedno zmiešané družstvo dievčat (Slovan Modra „C“). V tejto kategórii štartovalo na turnajoch 17 družstiev. Z tohto počtu sa v celkovom poradí „najhoršie“ umiestnilo družstvo Slovan Modra „B“ na 10. mieste. Naše dievčatá Slovan Modra „C“ obsadili skvelé 6.miesto. No a družstvu Slovan Modra „A“ utiekla medaila veľmi tesne. Chlapci obsadili nepopulárne 4. miesto v celkovom poradí so stratou len troch bodov na bronzovú priečku. Treba ale podčiarknuť, že v prípravke je veľmi veľa šikovných športovcov ktorých lopta neskutočne baví a o týchto chalanoch budeme v budúcnosti písať v superlatívoch čoraz častejšie.

 

V Kategórii detí narodených v roku 2007/2008 sme mali taktiež tri družstvá a konkurencia tu bola omnoho väčšia. Na turnajoch v tejto kategórii štartovalo 25 družstiev. V celkovom poradí obsadilo naše družstvo Slovan Modra „C“ 18. miesto. Chlapci sa snažili ale nakoľko väčšina z nich začala trénovať len tento školský rok, viac dosiahnuť nevedeli. Robia však veľké pokroky a už sa tešia na ďalšie turnaje. Družstvo Slovan Modra „B“ obsadilo výborné 10 miesto. Nakoniec nám zostalo družstvo Slovan Modra „A“. Súboj o prvé miesto bol v tejto kategórii napínavý až do konca. O celkovom víťazovi totiž rozhodlo až finále posledného turnaja. V ňom naši chlapci nestačili na žiakov zo Stupavy a tak smolne obsadili až 3. miesto. Rozdiel medzi prvým a tretím miestom bol pritom len tri body, čo svedčí o vyrovnanosti družstiev v tejto kategórii.

Minihádzanárskych turnajov sa v tomto školskom roku zúčastňovalo takmer 50 hádzanárov nášho klubu. Všetko veľmi šikovné a nadané deti, ktoré šport baví. Preto im želáme veľa entuziazmu do ďalších tréningov a zápasov a samozrejme všetkým patrí veľké ĎAKUJEME za vzornú reprezentáciu modranskej hádzanej.

 

Kategória 2009 a mladší:

Slovan Modra „B“ 10.miesto: Eduard Engler, Samuel Bartoš, Max Wasinský , Lukáš Hrubša , Samuel Oslanec, Dávid Useini , Richard Švábik

Slovan Modra „C“ 6.miesto: Lenka Feriencová, Sofia Vargová, Ela Kleschtová, Alex Arvay, Lukáš Blažovič, Simona Píšova, Anet Gurová, Viktoria Leporisová, Eliška Hroncová

Slovan Modra „A“ 4.miesto: Alex Mesík , Ján Sivko, Samuel Chrapčiak, Vojtech Camola , Lukáš Ochaba, Jakub Hanic, Peter Stezenický

 

Kategória 2007/2008:

Slovan Modra „C“ 18.miesto: Jakub Mojžiš , Dávid Horváth, Matej Chochula, Filip Horváth, Samuel Hajtmánek, Jakub Fraňo , Boris Valenčík

Slovan Modra „B“ 10.miesto: Igor Páleš, Richard Ivica, Samuel Macháček, Jakub Kľúčik, Nikolas Hink, Tomáš Hronec, Elián Maász, Viliam Macko,

Slovan Modra „A“ 3.miesto: Andrej Troják, Kevin Liška, Jakub Fronc, Samuel Dugovič, Juraj Petruš, Jakub Richter, Mário Mišových, Samuel Macháček

 

Autor: V. Lackovič

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.